Kakumäe rannas uppus vanem mees

randHarjumaal Kakumäel uppus täna pärastlõunal meres vanem mees. Mees oli pealtnägijate sõnul tarvitanud enne ujumist alkoholi. Päästjad leidsid ta uppununa madalast veest.

Kella kolme ajal teatati häirekeskusele, et Haaberstis Sooranna tänaval läks vanem mees merre ujuma ja pole veest välja tulnud. Põhja päästekeskuse teatel helistasid häirekeskusesse tähelepanelikud inimesed, kes viibisid õnnetuse hetkel rannas. Enne päästemeeskondade saabumist üritasid rannas viibinud inimesed kaduma läinud meest ujumisalast otsida, kuid teda ei leitud.

Nõmme pinnaltpäästjad alustasid randa jõudes koheselt kadunud mehe otsinguid. Mõni minut pärast poolt nelja leitigi mees ujumisalast ning toodi kaldale. Elustamine kahjuks enam tulemust ei andnud. Kohas, kus uppunud mees leiti oli vesi madal.

Uppunud mehega koos oli rannas viibinud naine, kes päästjate saabudes magas ja ei teadnudki, et temaga randa tulnud mees oli kadunud. Teiste rannas viibinud inimeste sõnul olid nii uppunud mees kui õnnetuse hetkel maganud naine tarvitanud alkoholi.

Päästekeskus hoiatab, et alkoholijoobes ei tohi mitte mingil juhul ujuma minna. Alkohol vähendab ujumisoskust ning koordinatsioonivõimet, samuti on alkoholijoobes vette minnes suurem võimalus saada terviseriket.

Sellel aastal on Eestis uppunud 40 inimest. Neist üle ühe neljandiku puhul võib uppumise põhjuseks olla alkohol. Viimasel ajal on Eestis uppujaks olnud keskealine või vanem meesterahvas, väga tihti on uppumist soodustavaks teguriks olnud alkohol.

G4Si teatel olid Kakumäe rannavalvurid asunud kohe kadunud suplejat otsima, alustades otsinguid ranna linnapoolsest otsast. Kohale saabunud päästjad leidsid uppunu ranna teisest otsast, kus vee sügavus oli ligikaudu 1,2 meetrit. Rannas oli õnnetuse hetkel ligi 50 inimest, suplejaid vees kümmekond. Tööl oli kaks staažikat vetelpäästjat.

G4Si valvatavates randades juhtus viimane inimelu nõudnud õnnetus enam kui kümme aastat tagasi.

G4S Rannavalve avaldab siirast kaastunnet uppunu lähedastele ning paneb kõikidele südamele, et alkohol ja ujumine on eluohtlik kooslus, mille tagajärjed võivad olla traagilised ka hea ujumisoskusega inimese jaoks.

Info allikas: Õhtuleht

Оставьте отзыв или комментарий